Naujas įvaizdis minimaliomis pastangomis

Naujas sezonas – nauji rūbai. Jei vadovaujatės šiuo požiūriu, tikėtina, kad jūsų spintoje tikrai yra puikių rūbų likusių nuo praeito rudens. Tačiau suprantama – keičiantis sezonui, mums ir norisi kažko naujo. O aną rudenį dėvėtas megztinis tampa nebe toks įdomus… Tik, atėjus rudeniui, nebūtina atnaujinti viso garderobo: gal užteks tik naujo palto ar švarko, o tam pačiam pabodusiam megztiniui šviežumo suteiks aksesuarai. Štai kelios rudeniškos stiliaus idėjos jums.

rudas paltas, skrybėlė ir segė

Švarkas ir paltas stilingam ir šiltam rudeniui

Siaučiant virusams, lietui, šaltiems vėjams – saugoti save būtina! Todėl švarkas ir (ar) paltas padės apsigaubti šiluma lekiant į ofisą, parduotuvę ar susitikimą kartu išlaikant stilingą įvaizdį. Dizaineriai nesnaudžia ir siūlo platų švarkų ir paltų pasirinkimą stilingam šaltajam sezonui. Formų, spalvų, tekstūrų įvairovė leis susikurti jūsų stiliui artimiausią rudeninį derinį. Taigi, kokie rudens vėjai siaučia ne tik už lango, bet ir madoje? 

Must have švarkas:

Per didelis (angl. oversized) vyriško stiliaus švarkas.

Per didelis, plačių pečių vyriško stiliaus švarkas debiutavo jau 2019 m. mados kolekcijose ir kol kas dar laikosi mados aukštumose. Tokio tipo švarkas patiks ne tik stileivoms, bet ir norinčioms atrodyti stilingai neįdedant daug pastangų. Vyriško stiliaus oversized švarkas dera beveik prie visur – nuo džinsų iki lengvai krintančios šilkinės (angl. slip dress) suknelės. Gal būtent dėl savo universalumo taip ilgai ir išlieka populiarus?

stiliaus idėjos, oversized švarkas
Instagram nuotr.

Languotas švarkas

Patys populiariausi – pilkos arba rudos spalvos švarkai su smulkiais langeliais. Languotas švarko audinys pagyvina aprangą ir yra lengvai derinamas kaip ir oversized vyriško stiliaus švarkas. Galite jį nešioti su džinsais ar vilkėti su tokio pačio audinio kelnėmis ar sijonu.

stiliaus idėjos, languotas švarkas
Instagram nuotr.

Odinis švarkas

Šį sezoną ypatingai populiari oda! Todėl galima rasti ne tik odinį švarką, bet ir odinį paltą, sijoną, kelnes… Odiniai rūbai suteikia dramatiško, seksualaus ir paslapties prieskonio, todėl jei drąsos turit pakankamai – įsileiskite į savo drabužių spintą odinį švarką. Jį galite derinti su paprastais mėlynais ar juodais džinsais arba… su kitais odiniais drabužiais.  

stiliaus idėjos, odinis švarkas
Instagram nuotr.

Must have paltas: 

Odinis paltas

Jau minėjome, kad oda – šio sezono topas ir madingi ne tik odiniai švarkai, bet ir paltai. Juodas tarsi iš filmo Matricos, rudeniškai dramatiškas rudas, o gal akį traukiantis raudonas odinis paltas – rinktis jums. 

stiliaus idėjos, odinis paltas
Instagram nuotr.

Languoti paltai.

Paltas su langeliais neabejotinai išsikirs iš vienspalvių paltų gausos. Todėl drąsiai ryžkitės geometrinei hipnozei. 

Instagram nuotr.

Maxi paltai

Ilgi, beveik žemę šluojantys paltai yra šio rudens tendencija. Maxi paltai ne tik atrodo efektingai, bet ir puikiai tinka vėsiems lietuviškiems orams. Galite rinktis įvairaus stiliaus ilgus paltus: odinius, vilnos, klasikinius minimalistinius ir t. t.

stiliaus idėjos, maxi paltas

Pelerinos

Peleriną gali nešioti tikrai ne vien Raudonoji kepuraitė! Klasikinių audinių pelerinos atrodo itin elegantiškai ir unikaliai. Su tokia pelerina galima tikrai jaustis it iš pasakos…

stiliaus idėjos, pelerina
Instagram nuotr.

Žinoma, jums nebūtina vaikytis mados vėjų. Gal jums nepatinka jo kryptis ir jūsų stiliaus vėjas pučia priešinga kryptimi. Ir tai gerai! Galite ištikimai laikytis savo susikurto stiliaus ir dėl to nesukti galvos. Tačiau jei ieškote būdų kaip atrodyti stilingi, ir norite atsidurti mados sukūryje, tikiuosi, šios stiliaus idėjos padėjo užvesti jus ant kelio.

Aksesuarai – būdas palaikyti tvarią madą

Tvari mada nėra tik tendencijų vaikymasis. Ar bent jau neturėtų tokia būti! Tvari mada, arba dar kitaip vadinama lėta mada, yra apie atsakingą mados vartojimą, drabužių, avalynės ir aksesuarų gamybą taikant kuo tvaresnius ir labiau gamtą tausojančius būdus. Gamintojai, siekdami įgyvendinti tvarios mados idėjas, naudoja natūralias arba perdirbtas medžiagas, pavyzdžiui, organišką medvilnę ar perdirbtą tekstilę. 

Sekdami tvarios mados idėjomis, vartotojai turėtų stengtis rinktis prekės ženklus, propaguojančius tvarios mados idėjas, ir patys atsakingai vartoti. Todėl, prieš perkant naują rūbą, verta sau užduoti klausimą: ar jis man tikrai reikalingas? O gal į savo garderobą galiu pažiūrėti kaip nors kūrybiškai?

Įvairūs aksesuarai gali būti kūrybiškos stiliaus idėjos, kurios galėtų tapti tvarią madą palaikančiu sprendimu. Kartais jie nepelnytai užmirštami siekiant atnaujinti garderobą. Įdomi segė, elegantiški auskarai ar marga šilkinė skarelė gali suteikti naujų spalvų tam pačiam aprangos deriniui. Geriausia tai, kad kaitaliodami aksesuarus susikursite skirtingus įvaizdžius nekeisdami aprangos ar pakeisdami vos vieną kitą rūbą. Tai puikus būdas prisidėti prie tvarios mados ir net sutaupyti. Tad neskubėkite pirkti naujų rūbų – galbūt užteks įsigyti kelis naujus aksesuarus?

Iš naujo atrastas segių žavesys

skrybėlė fedora
PerLau Design nuotr.

Gana ilgą laiką segės buvo primirštos, tačiau 2019 metais jų žavesys buvo atrastas iš naujo ir segių mada neblėsta iki dabar. Segės yra vienos seniausių papuošalų, atliekančios ir praktinę susegimo funkciją. Taip pat turbūt ne viena iš mūsų atsimename savo mamos ar močiutės seges, o gal net vieną kitą esate paveldėjusios!

Segės gali jaukiai įsitaisyti ant švarko ar palto atlapo, susegti besiplaikstantį šalį ar marškinių apykaklę. Jomis taip pat galite papuošti kepurę ar net rankinuką. Galimybė kaitalioti segių vietą yra didelis pranašumas prieš kitus papuošalus: žiedais turbūt nelabai papuošime kepurės ar apyranke – švarko atlapą. Prisisegdami segę vis kitoje vietoje, kiekvieną kartą deriniui suteiksite naujų spalvų ir žaismės.

Segė net gali tapti jūsų tam tikru asmeniniu prekės ženklo simboliu. Unikalus dirbinys padės išsiskirti,  tapti lengviau atpažįstamu ir kurti vientisą vizualų įvaizdį. Priderinę asmeninio prekės ženklo vizualų įvaizdį prie savo stiliaus (ar atvirkščiai) – įgysite didelį pranašumą.

Moderni klasika – skarelės

Skarelių mada, prasidėjusi 2019 m., dar nesitraukia ir toliau lieka šio sezono tendencija. Madingiausios ir populiariausios – šilko skarelės. Atsainiai permestos per petį, tiesiog užkabintos ant kaklo, surištos į dailų kaspiną aplink kaklą ar galvą – skarelių ryšėjimo būdų daug. Jomis taip pat galite papuošti savo rankinę ar panaudoti vietoje diržo. 

stiliaus idėjos, skarelė, aksesuarai
Instagram nuotr.

Su skarele galite žaisti kaip tik norite, todėl drąsiai eksperimentuokite. Ypač, kai būdų ją ryšėti šitiek daug ir ji gali tapti jūsų galvos, kaklo ar kelnių aksesuaru. Išbandydami skirtingus būdus tikrai rasite, kas artimiausia jūsų stiliui ir taip pagyvinsite įvaizdį.

Diržai grįžta į mados aukštumas

Seniai diržai nebenaudojami tik susijuosti kelnes ar džinsus, kad šie nesmuktų. Dabar tai svarbi stiliaus detalė, papildanti aprangą ir kurianti norimą įvaizdį. Šio sezono hitas – platūs diržai. Jais galite juosti tikrai ne vien kelnes ar džinsus, bet ir paltus, plačius marškinius ir švarkus, sijonus. Taip drabužiai įgis išraiškingesnį siluetą, pabrėš liemenį ir atrodys stilingai. Taip pat galite paeksperimentuoti su diržų spalvomis, rinkdamiesi ne vien klasikinius juodus, bet ir kitokių spalvų, kurie gali tapti ryškiu aprangos akcentu ar derėti prie bendro aprangos kolorito.

stiliaus idėjos, žalias paltas su diržu
Instagram nuotr.

Taigi, pasikeitus sezonams, nepasiduokite naujų rūbų karštinei arba investuokite į tikrai reikalingus ir kokybiškus pirkinius. Juk atnaujinti pabodusį drabužių derinį – itin paprasta. Tereikia įdomesnių aksesuarų, kad sena taptų nauju ir jūsų drabužiai suspindėtų visai kitomis spalvomis. 

perlau design

BENDRAUKIME!

Labas! Aš, Laura - PerLau Design įkūrėja. Kuriu unikalius, šiek tiek egzotiškus aksesuarus MOTERIMS. Šioje svetainėje - mano kūryba, kurioje daugiausiai siuvinėti gaminiai. Būti arčiau PerLau Design kūrybos tai galimybė pamatyti gamybos užkulisius, sužinoti vis kažką naujo ir įdomaus, ir žinoma - sutaupyti.

Naujienlaiškis siunčiamas ne dažniau nei kartą per mėnesį.