Nuo senų laikų daugelio moterų mėgstamas, bet tikrai dar ne visų atrastas aksesuaras – segė. Atrodo toks primityvus daiktas, kad nėra reikalo skirti jam tiek dėmesio. BET! Būtent šiuo įrašu noriu pakviesti į šią puošmeną pažvelgti daug plačiau ir įsitikinti, kad ji gali atspindėti stilių, charakterį ar asmenybę, rodyti tam tikrą statusą ir net pažiūras. O jos nešiojimo universalumas ir pritaikymas kasdieninėje aprangoje gali taip nustebinti, jog galvosite “kodėl aš jos neturėjau iki šiol?”

bitė

Nuo tada iki dabar

Pirmosios segės atsirado dar Bronzos amžiuje (apie 3000 m.pr.Kr.). Tiesa, jų paskirtis buvo tiesiog kažką susegti/prilaikyti ir tik vėliau joms skirtas didesnis dėmesys. Jos tobulėjo, keitėsi, kol tapo puošmenomis, kurias segėjo kilmingo luomo damos savo statusui pabrėžti. O kartais jas segėjo tam, kad išreikštų tai apie ką nebuvo galima garsiai kalbėti…

Iki šiu dienų išlikęs aksesuaras byloja jog tai “nesibaigančio galiojimo” puošmena. Taip, jos aktualumas tai mažėja tai auga (priklauso nuo mados tendencijų), tačiau moterys atradusios šį aksesuarą jį tikrai įvertina. Ne tik dėl jo funkcionalumo, bet ir dėl suteikiamo jausmo ir vertės jį dėvint.

Ypatingos,nes…

Įsisegti segę tai lyg padidinti savo įvaizdžio vertę. Kuo segė vertingesnė (nebūtinai kaina), tuo daugiau šarmo ji prideda. Pvz: į paprastą megztinį įsegus Chanel segę, gali pasikeisti ne tik vaizdas, bet ir moters laikysena, emocija. Arba į paltą įsegus seną, elegantišką močiutės paliktą segę – gali užplūsti ne tik šilti prisiminimai, bet ir suvokimas, kad pabrėžti savo moteriškumą buvo svarbu visais laikais. O jei pasipuoštumėte rankų darbo sege, kurią specialiai Jums sukūrė kurėjas? Tai tas pats, kas su savimi nešiotis jūsų asmenybei labai artimą meno kūrinį, kuris turi savo istoriją ir simboliką. Tai, juk neapsakomas jausmas! Matome, kad nešiojant seges galima išgyventi įvairiausių jausmų paletę. Nuo saviraiškos laisvės ir individualumo iki nostalgijos, elegancijos ar drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Dar keli privalumai

Dar vienas segės privalumas, kurį svarbu paminėti: tai bene vienintelis aksesuaras, kuris nesiliečia su žmogaus kūnu (p.s. yra kelios išimtys, turint omenyje modernius segės nešiojimo būdus). Ir tame yra du pliusai. Pirma, yra moterų kurios jautrios ar alergiškos įvairiems metalams, todėl negali nešioti jokių juvelyrinių dirbinių, arba tiesiog erzina besiliečiantys, kabantys papuošalai. Tokiu atveju segė – puošmena, kurią patogu nešioti ir kuri nesukelia jokio diskomforto.

Antra, segė – papuošalas kurį dažniausiai segame ant viršutinių drabužių. Pvz.: šaltuoju sezonu, kai kaklo papuošalus uždengia paltas, auskarai slepiasi po kepure ar gobtuvu, žiedai ir apyrankės paskęsta pirštinėse, segė įsegta į atlapą puošia Jus ir džiugina praeivių akis!

originali segė
segė ir paltas

Dar nepaminėjau didžiausio segių privalumo universalumas, kuris geriausiai atsiskleidžia skirtinguose segių dėvėjimo būduose. O jų tiek daug, kad tai reikalauja atskiro straipsnio. Tad, apie visa tai, skaitykite antroje straipsnio dalyje. O jei domina charakteringos PerLau Design segės – apie jas skaitykite šiame straipsnyje: rankų darbo segės.

Taigi, kaip ir minėjau pradžioje, segė ne toks jau paprastas aksesuaras, tai kur kas daugiau! Tad kviečiu tyrinėti savo kūrybiškumą, atrasti naujus būdus savo asmenybei išreikšti ir puoselėti moteriškumo grožį.

PerLau Design

Laura

perlau design

BENDRAUKIME!

Labas! Aš, Laura - PerLau Design įkūrėja. Kuriu unikalius, šiek tiek egzotiškus aksesuarus MOTERIMS. Šioje svetainėje - mano kūryba, kurioje daugiausiai siuvinėti gaminiai. Būti arčiau PerLau Design kūrybos tai galimybė pamatyti gamybos užkulisius, sužinoti vis kažką naujo ir įdomaus, ir žinoma - sutaupyti.

Naujienlaiškis siunčiamas ne dažniau nei kartą per mėnesį.