“-Koks tu grybų Pulkaunykas, jei per dieną riogsai dykas? Eik, sakau, greičiau į karą ir parnešk man šilko skarą…”

Justinas Marcinkevičius “Grybų karas”

Tekstą pradedu citata iš visiem labai gerai žinomo eilėraščio, tačiau kalbėsiu ne apie grybus. Šio įrašo tema natūralaus šilko gumytės, kurios visai netikėtai atsirado ir mano kūryboje. O žinant, kad šilkas buvo geidžiamas visais laikais, nutariau apie jį pakalbėti plačiau.

Natūralus šilkas

Šilkas – natūralus pluoštas, gaunamas iš įvairių rūšių šilkverpių ( lot. Bombyx Mori) kokonų gijų. Istorijos šaltiniai byloja, kad šilko gamyba prasidėjo Kinijoje maždaug prieš 5 tūkst. metų, kai tuometinio imperatoriaus žmona susirūpinusi niokojamais šilkmedžiais, aptiko vikšrų susisukusių į blizgančius kokonus. Vienam kokonui įkritus į jos karštos arbatos puodelį, išsivyniojo švelni gija… Šilko gamybos paslaptis Kinijoje buvo ilgai saugoma. Todėl šilko gaminiai Kinijos valdovams sukrovė milžiniškus turtus.

Visais laikais natūralaus šilko audinys ir gaminiai iš jo buvo prabangos prekė, todėl įperkama ne visiems. Tačiau šiai dienai, nuostabiomis šilko savybėmis gali pasimėgauti vis daugiau žmonių. O moterys jau kuris laikas džiaugiasi ne tik šilkiniais drabužiais, bet ir aksesuarais pagamintais iš natūralaus šilko.

Šilko gumytės plaukams

Tai kuo gi ypatingos šilko gumytės? Visų pirma šilko sudėtis labai artima plauko struktūrai, todėl tai itin švelnus gaminys jūsų plaukams. Šilko gumytės švelniai apgaubia plaukus, nepažeidžia jų struktūros, rišimo vietoje plaukai nelūžinėja. Šios gumytės nepalieka rišimo žymių, kas aktualu, jei staiga nusprendžiate pakeisti savo šukuoseną.

natūralaus šilko gumytė

Natūralaus šilko audinys turi švelnaus blizgesio, kuris visu gražumu atsiskleidžia saulės šviesoje. Šilkinės gumytės traukia aplinkinių žvilgsnius ne tik dėl puošnaus audinio. Dėl savo putlios formos atrodo elegantiškai ir vizualiai plaukams suteikia daugiau apimties. Šilko gumytės taip mėgstamos moterų, kad neretai jos tampa įvaizdžio dalimi: moterys jomis puošia ne tik plaukus, bet ir riešus.

Šių gaminių priežiūra nėra labai sudėtinga, o tai dar vienas pliusas! Galima skalbti rankomis drungname vandenyje arba skalbimo mašinoje, naudojant švelnią programą, ne aukštesnėje nei 30°C temperatūroje. Skalbiklis turėtų būti švelnus savo sudėtimi arba skirtas specialiai šilkui. Išskalbus švelniai nusausinti ir palikti natūraliai išdžiūti.

Dovanų rinkiniai moterims

Netikėtai atradusi šilko gumytes likau nustebinta jų savybėmis. Labai patiko jų švelnumas. O sužinojus, kad šilkas išgaunamas iš vikšrų, supratau, kad šis gaminys turi atsirasti mano kūryboje. Juk vabzdžiai ir jų metamorfozės neatsiejama PerLau Design dalis.

Taip pat pastebėjau kaip žavingai jos dera su Swarosvki kristalais: šilkinės gumytės spalva atsispindi kristalų žvilgesyje ir atrodo labai harmoningai. Dėl šios priežasties nusprendžiau sukomplektuoti dovanų rinkinius moterims. Rinkinį sudaro Lietuvoje pasiūtos natūralaus šilko gumytės ir sidabriniai auskarai su kristalų akutėmis. Praktiškas rinkinys, kuris gali būti puiki dovana merginai, draugei ir net mažajai princesei. Šiuo rinkiniu galima nustebinti pamerges mergvakario metu, taip pat ir jaunają.

Esant poreikiui rinkinį galime sudaryti pagal Jūsų pageidavimus t.y. galite pasirinkti gumytės ir auskarų spalvą. O gal norėsite rinkinio su sege ir auskarais arba gumyte ir akinių grandinėle. Susisiekite nurodytais kontaktais ir viską smulkiai aptarsime. Daugiau apie dovanų rinkinius skaitykite šiame įraše.

PerLau Design

Laura

perlau design

BENDRAUKIME!

Labas! Aš, Laura - PerLau Design įkūrėja. Kuriu unikalius, šiek tiek egzotiškus aksesuarus MOTERIMS. Šioje svetainėje - mano kūryba, kurioje daugiausiai siuvinėti gaminiai. Būti arčiau PerLau Design kūrybos tai galimybė pamatyti gamybos užkulisius, sužinoti vis kažką naujo ir įdomaus, ir žinoma - sutaupyti.

Naujienlaiškis siunčiamas ne dažniau nei kartą per mėnesį.